Rozwój medycyny nie przestaje zadziwiać – jeszcze nie tak dawno coś, co pozostawało w sferze marzeń medycznych, dzisiaj jest już na porządku dziennym. Dzięki udogodnieniom w szpitalach i przychodniach lekarskich może czuć się – na co dzień – bezpieczni i spokojni, jeśli chodzi o nasze zdrowie.

 

Jednym z takich udogodnień, jest badanie USG. Wykorzystuje się je chętnie nie tylko w podejrzeniach ewentualnych zmian na tle chorobowym, takich jak nowotwory, ale również w przypadkach nieco mniej dramatycznych. Na przykład w kwestii chorób tarczycy – ten niewielki, niepozorny, ale bardzo ważny narząd powinien być regularnie kontrolowany, do tego właśnie służy takie ultrasonograficzne badanie.

 

USG wykazuje ewentualne zmiany, takie jak powiększenie tego gruczołu czy występujące na nim guzki. Ale pamiętajmy, że tarczyca to tylko jeden z takich przykładów. Pod lupą USG może znaleźć się chociażby jama brzuszna, piersi czy kobiece sfery intymne. Czy to ważne badanie? USG powinno znaczyć ultra super giga ważne!