Kiedy zostajemy zaproszeni na wesele wraz z dzieckiem, powinniśmy pomyśleć o odpowiednim stroju również dla niego. O ile kwestia ta dla większości rodziców dziewczynek jest dość jasna, i małe elegantki często mają na sobie przy tej okazji przepiękne sukienki, o tyle chłopcy zwykle ubierani są zupełnie zwyczajnie, nawet w sportowe obuwie.

Tymczasem niezależnie od wieku, chłopiec na weselu może prezentować się stylowo, a jednocześnie „na luzie” oraz czuć się ubranym odpowiednio do sytuacji.

Mali chłopcy i strój wieczorowy

Niemowlęta i małych chłopców trzeba ubrać przede wszystkim wygodnie, co nie oznacza, że muszą na weselu cioci czy wujka wystąpić w body lub śpioszku. Zaglądając do internetowego butiku https://jacadi.pl/, przekonamy się, że chłopięce spodenki dla maluchów mogą prezentować się elegancko, a jednocześnie doskonale przytrzymywać pieluszkę oraz łatwo wkładać się i zdejmować. Do spodni dobrać można prawdziwą, męską koszulę w rozmiarze mini, a cały strój uzupełnić żakardowymi skarpetkami, które dorosły tata mógłby włożyć nawet do eleganckiego garnituru.

Starsi chłopcy – klasyczna koszula albo garnitur

O ile niemowlęta nie rozumieją z oczywistych względów kwestii związanych ze stosownością stroju, o tyle chłopcom w wieku przedszkolnym i szkolnym zależy na odpowiednim wyglądzie. Nie można dopuścić więc do sytuacji, że ubrany nieodpowiednio do sytuacji syn będzie czuł się niekomfortowo podczas wesela, na które został zaproszony jako gość.

Stosowny i elegancki strój dla chłopca może składać się ze stylowych spodni oraz koszuli i nie musi oznaczać od razu garnituru, choć i taka opcja jest właściwa. Tym bardziej, że wysokiej jakości ubrania dla dzieci, nawet niesportowe, wykonane są z wygodnych w użytkowaniu tkanin. Dlatego w dobrze skrojonym garniturze nasz mały elegant będzie czuł się niemal jak w dresie.

Do spodni i koszuli czy garnituru należy dobrać odpowiednie buty. I wcale nie muszą to być klasyczne oxfordy czy szkoty – można z powodzeniem pozostać przy wersji sportowej, wykluczając jednak halówki i tym podobne obuwie.