Wybór sukienki przed imprezą to trudny wybór dla każdej kobiety. Przede wszystkim, zgodnie z zasadą: nie można pojawić się w tej samej sukience na dwóch okazjach, każda okazja będzie dobra do zakupu nowej sukienki. Kiedy okazją jest wesele, warto zastanowić się nad dwoma wariantami sukienek- krótkiej i długiej.

 

Analizując przebieg imprezy wybór pada zawsze na sukienkę krótką- wersję mini lub midi, by nie tracić nerwów podczas pląsów na parkiecie, kiedy to materiał sukienki plącze się gdzieś między nogami.
Rzecz, która zawsze uświetnia weselną kreację to buty na obcasie, w których każda kobieta wygląda wyśmienicie, dzięki czemu może pozwolić sobie na krótszą kreację, która odsłoni podkreślone łydki. Kolorystyka doboru sukienki jest tak szeroka, jak tylko wyobraźnia kobiety pozwoli- w tym sezonie modnym kolorem jest butelkowa zieleń, kanarkowa żółć, wszystkie odcienie niebieskiego i bardzo delikatne, pastelowe kolory, a także ponadczasowa ostra czerwień. W związku z tym, dopasowanie idealnego koloru sukienki zostawia się indywidualnie, kierując się karnacją, kolorem oczu lub preferencjami danej kobiety.