Dom z ozdobami zawsze sprawia wrażenie bardziej przytulnego. Kolorowe ozdoby najbardziej sprawdzają się w jasnych, białych wnętrzach. Nie trzeba ich też kupować – można wykonać je samodzielnie w domu. Tu z pomocą przychodzą łatwe w zrobieniu pomponiku. Poniżej zaprezentowano 10 pomysłów na filcowe pomponiki, które warto wziąć pod uwagę, szykując ozdoby dla swojego domu czy mieszkania. Filcowe pomponiki można kupić w pasmanteriach, sklepach internetowych typu Allegro.

Pomponikowe drzewko

Potrzebne są filcowe pomponiki, klej na gorąco lub stolarski (oba stają się przezroczyste po zaschnięciu) i gałęzie. Taka ozdoba sprawdzi się w okresie bożonarodzeniowym jako imitacja dla światełek lub wiosną – będzie przywodzić na myśl kwiatki na drzewie.

Zasłonka do okna

Jeżeli masz pozostałości sznurków, wystarczy ulokować na nich pomponiki i całość zszyć z dłuższym pasem materiału, po czym powiesić przy oknie lub też w drzwiach – efektowna ozdoba niskim kosztem, a może budzić podziw u gości.

Girlanda

Do stworzenia girlandy potrzebny jest długi sznur, gruba igła oraz pomponiki – w zależności od długości całej girlandy, w grę wchodzi wykorzystanie nawet kilkudziesięciu sztuk pomponów. Taką girlandą można zawiesić na ścianie, obramować nią wiszący obraz czy też udekorować na przykład poręcz schodów na jakieś przyjęcie.

Mobil

Jeżeli chce się udekorować dziecięcy pokój przygotowaną samemu zabawką, z pomocą pomponików przygotować można mobil – do tego, poza pomponikami w różnych kolorach potrzebne będą gałęzie, nić oraz klej na gorąco lub stolarski. Na nić należy nawlec pomponiki, którą następnie przywiązuje się do gałęzi z dołu i góry – zawiązać należy przynajmniej na trzy supły i dodatkowo potraktować klejem, by nic się zbyt szybko nie urwało.

Podkładki pod kubki

Gdy chce się podawać herbatę w kubku na ładnej podkładce, można ją wykonać z pomponików – wystarczy przykleić kulki do korka o dowolnym kształcie lub gotowej podkładki z korka za pomocą kleju szybkoschnącego i gotowe!

Poduszka

Kiedy poduszka w jednokolorowej poszewce zdaje się coraz bardziej nijaka, można ożywić ją, przyszywając na jej obramowaniu pomponiki w różnych kolorach. Wystarczy do tego nitka, igła i kilka chwil, by zmienić poduszkę nie do poznania.

Biżuteria

Rzemieślnicy dobrze wiedzą, że za pomocą pomponików są w stanie stworzyć efektowne naszyjniki, ale także bransoletki i kolczyki. Taką biżuterię najczęściej można znaleźć na wszelkiego rodzaju festynach czy jarmarkach.

Ubranie

Jeżeli para dżinsowych szortów zdaje się już nie robić wrażenia, wystarczy taśma z pomponikami doszyta do nich, by na nowo przyciągały wzrok do odkrytych nóg. Przy okazji można poczuć się jak projektant mody.

Ozdoba do włosów

Zwykła spinka do włosów nudzi, a opaska na głowie nie pełni funkcji dekoracyjnej? Szybko można to zmienić, naklejając na nie pomponiki w różnych kolorach i wielkościach. Ozdoba na nowo zacznie pełnić swoją rolę.

Ozdoba na biurku

Piszesz lub malujesz, a swoje przybory trzymasz w zwykłym kubku na długopisy? Łatwo można go ożywić, przyklejając do niego pomponiki. Będzie się ładniej prezentować i sięgać do niego może będziesz częściej.