Według popularnych żartów kobieta jest w stanie zapłacić wiele za parę wymarzonych butów. Są jednak takie pary, które wyraźnie kosztują zdecydowanie za dużo. Pary butów kosztujących tyle co dom, luksusowa willa lub jeszcze więcej.
Jakie są najdroższe buty na świecie i co stoi za ich ceną?

Najdroższe buty na świecie

Nie będzie to zaskoczeniem dla wielu, ale najdroższe buty świata to eleganckie szpilki. Passion Diamond Jada Dubai.
Sama ich nazwa wskazuje na niezwykle wysoką ceną jak i niezwykły przepych tych butów.
W końcu ich cholewka to nic innego jak złota skóra. Jednak spokojnie, bardzo delikatna, gdyż zmieszana z czystym jedwabiem.
Już te dwa elementy sprawiają, że cena wynosi kilka milionów. Tymczasem stawka dalej rośnie – te buty są ozdobione jeszcze diamentami. I to nie dwoma. Na butach Passion Diamond Jada Dubai znajduje się 236 diamentów. Najważniejsze są zaś dwa. Prawdziwe perły w koronie.
Na końcu każdego buta znajduje się bowiem 15-karatowy diament. Nie jest więc to byle świecidełko. Tylko wspaniałych rozmiarów diament, który pieczętuje cenę tych szpilek.
Co ciekawe nawet wkładki do tych butów są złote.

Cóż nie da się inaczej nazwać tych butów jak najbardziej luksusowe i najdroższe buty świata.

Najdroższe buty na świecie cena

Skoro zaś mowa o cenie – ile kosztuje para tych szpileczek? Buty ze złotej skórki zmieszanej z jedwabiem, 236 diamentami, w tym jednym 15-karatowym, ze złotą wkładką kosztują 17 milionów dolarów amerykańskich. W przeliczeniu na polskie złote jest to ponad 65 milionów.

Jednak ta cena to nie tylko wypadkowa materiałów użytych do produkcji – choć one stanowią najważniejszą część ceny. Passion Diamond Jada Dubai to buty niezwykle unikalne.
Prototyp szpilek na żywo mogło oglądać jedynie 50 osób zebranych w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu, Burj Al Arab w Dubaju. Zaprezentowany został wtedy rozmiar 5,5 US.

Jeżeli zaś kogoś stać na te buty i wyraża życzenie ich zamówienia może spodziewać się wykonania butów idealnych. Niestandardowych butów szytych na miarę według wymiaru stopy klienta.