Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 11, 2018 in Odzież i moda |

Czy można nosić rajstopy w czasie trwania ciąży?

Coraz więcej kobiet w okresie ciąży decyduje się na zakup specjalnych ubrań. Wiele z nich zapomina jednak, że w tym szczególnym stanie należy dopasować nie tylko odzież wierzchnią. Czy rajstopy ciążowe to dobry pomysł i w jaki sposób je kupować?
Rajstopy dla kobiet w ciąży to specjalnych rodzaj produktu. W tym okresie nie jest wskazane, aby zakładać zwykłe rajstopy, które zazwyczaj przyczyniają się do ucisków. Nie można również zdecydować się na pończochy, które mogą przyczynić się do wystąpienia żylaków. Czym różnią się więc specjalne rajstopy?

 

Przede wszystkim są one inaczej uszyte. W zależności od modelu można zauważyć, że są one uszyte w taki sposób, by okrywały one cały brzuch bez ucisku. Jest to możliwe poprzez zastosowanie specjalnego szwu. Ich rozmiar również jest większy, a niekiedy istnieje możliwość regulacji niektórych obwodów, co ułatwia ich dopasowanie do kolejnych etapów ciąży.
Należy pamiętać, że wśród rajstop dla kobiet w ciąży można znaleźć zarówno standardowe modele, jak i te, które mają za zadanie zapobiegać trwałym żylakom. W przypadku tych drugich zastosowane szycie i materiały mają zapewnić odpowiedni rodzaj ucisku.