Wiele osób mówi, że są bardzo nieszczęśliwe. Żalą się na swoje życie, pracę, której nie lubią oraz wiele innych rzeczy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że myśląc w negatywny sposób odrzucamy rzeczy pozytywne, które mogłyby się nam przytrafiać. Należy cieszyć się więc z codziennych rzeczy, które nam się przytrafiają.

 

Radość z życia jest związana tak naprawdę tylko ze stanem umysłu danego człowieka. Jeśli będziemy myśleć tylko o rzeczach materialnych i innych dobrach, to możemy być nigdy nie osiągnąć szczęścia. Warto więc spojrzeć na swoje życie z trochę innej perspektywy. Kłopoty, które przytrafiają się każdemu są tylko kłopotami. Z większości z nich można wyjść. Nie należy się poddawać. Jeśli mamy jednak jakiś duży problem, którego nie potrafimy rozwiązać, to rozmowa z psychologiem może okazać się dobrym pomysłem. Szczęście nie musi wynikać z rzeczy materialnych, które posiadamy.

 

Rodzina, znajomi mogą budować w nas poczucie szczęścia. Nie zawsze oczywiście jest to możliwe. Można więc spojrzeć na życie ludzi, które nie wygląda dobrze. Nie chodzi tutaj jednak o porównywanie się z innymi, tylko o spojrzenie z trochę innej perspektywy. Jeśli zaczniemy się porównywać do innych ludzi, to może być tak, że nigdy nie poczujemy szczęścia. Czasami zmiana pracy lub otoczenia, w którym jesteśmy przez większość czasu bardzo pomaga. Radość z życia może wynikać z tych najmniejszych rzeczy – nie muszą być to poważne sprawy. Np. zrobienie sobie fajnej fryzury może poprawić nam samopoczucie, a taka właśnie radość będzie duża.