Wybór odpowiedniej kurtki zimowej nie jest obecnie prosty. Na rynku istnieją różne modele kurtek zimowych, które są wykonane z różnych materiałów i mogą mieć rozmaite dodatkowe właściwości. Czym kierować się wybierając tego typu odzież?
W dzisiejszych czasach odzież zimowa musi spełniać więcej funkcji niż tylko dobra ochrona przed chłodem. Na szczęście zimy są coraz bardziej łagodne, dzięki czemu rzeczywiście można zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność ubrań, ale także ich wygląd.

 

Widać to również w trendach, ponieważ do łask wracają nieco krótsze kurtki, zamiast długich płaszczy.
Oczywiście wybierając kurtkę, która ma za zadanie być nie tylko modnym dodatkiem, warto jest sprawdzić, czy będzie ona odpowiednio funkcjonalna. Podstawowym błędem w przypadku wybierania kurtki na co dzień jest decydowanie się na model, który nie posiada kaptura. Choć czapka zazwyczaj idealnie sprawdza się jako ochrona głowy przed chłodem, to jednak kaptur bywa przydatny, kiedy pojawi się nieprzewidziany opad śniegu. Kaptury zresztą również często są modnym dodatkiem. W tym celu stosuje się specjalne obszycia z naturalnego lub sztucznego futra.