Czasy, gdy glany występowały w kolorze czarnym lub czarnym przecieranym na bordowy, dawno już minęły – dzisiaj te kultowe rockowe buty można bez problemu kupić w dowolnej barwie, a nawet stworzyć własny projekt i zamówić go u jednego z producentów. Szeroka gama kolorów może jednak przytłoczyć i powodować trudności z podjęciem decyzji. Jeśli nie chcesz zastanawiać się bez końca, sięgnij po nasz krótki poradnik.

Czarne glany dla tradycjonalistów 

Tradycjonaliści i członkowie większości subkultur raczej nie mają wątpliwości – jeśli glany, to tylko czarne! Czy ktoś kiedyś widział szanującego się metalowca albo punka w różowych butach? Kolorowe mogą być co najwyżej sznurówki, ale uwaga: ich barwa ma znaczenie, lepiej więc nie dobierać ich losowo. By nieco się wyróżnić wśród posiadaczy klasycznych glanów, możesz wybrać wersję przecieraną lub glany zdobione klamrami, łańcuchami albo czaszkami.

Czarne glany nie muszą być identyczne – pod tym hasłem w naszym sklepie znajdziecie ponad 20 modeli różniących się przeszyciami, rodzajem podeszwy, kolorem nici na otoku czy rodzajem skóry. Czarne buty dostępne są również w wersji matowej i błyszczącej – mówi pracownik internetowego sklepu z glanami Steel.

Odjazdowe kolory dla ekstrawaganckich 

Osoby, które nie boją się wyróżnić z tłumu i lubią bawić się modą, chętnie sięgają po glany kolorowe. A jest w czym wybierać! Od standardowych, wyrazistych barw z podstawowej palety takich jak czerwień, żółć, zieleń czy błękit, przez elegancki burgund czy brąz po intrygujące złoto, srebro lub niewinną biel. Wybierając buty w intensywnych kolorach, pamiętaj, że w przeciwieństwie do czarnych nie będą pasować do wszystkiego. Z pewnością natomiast przyciągną uwagę, dodając pazura nawet najzwyklejszym stylizacjom typu dżinsy i T-shirt. Kolorowe glany dostępne są w wersji jednolitej lub dwukolorowej, a także z rozmaitymi wzorami, np. brytyjskiej flagi czy graffiti. Warto podkreślić, że pasują zarówno kobietom, jak i facetom o niebanalnej osobowości!

Subtelne pastele idealne dla dziewczyn 

Dziewczyny i panie, które lubią glany, ale niekoniecznie preferują ich nieco toporny wygląd, chętnie wybierają te buty w delikatnych kolorach. Bo kto powiedział, że glany nie mogą być jasnoróżowe, kremowe, srebrzyste lub… w panterkę? Takie nietypowe buty można znaleźć np. w limitowanych edycjach polskiej marki Steel. Z pewnością pozwolą ci w pełni wyrazić swój styl.