Są takie badania, które bez dwóch zdań mogą uratować życie. Przeprowadzone z wyprzedzeniem – dużym czy mniejszym – są w stanie wykryć wszelkie niewielkie nawet zmiany w organizmie, pozwalając tym samym na wczesną i skuteczną prewencją. Do takich badań należy między innymi USG piersi.

 

Zazwyczaj kobiety wykonują je… zbyt rzadko, co jest po części winą systemu publicznej opieki zdrowotnej (brak funduszy), po części kobiet (traktowania tej arcy ważnej części swojego ciała po macoszemu), po części lekarzy (zbytni natłok obowiązków, czasem niechęć osobista do zajmowania się tą sferą ciała kobiety) – a przecież to takie ważne USG!

 

Piersi to jedna z najważniejszych części w ciele kobiety, spełniająca nie tylko funkcje estetyczne, ale przecież… przekazująca życie wraz z mlekiem kobiecym dla jej dziecka! Tym bardziej badanie takie powinny wykonywać kobiety, które planują wkrótce zajście w ciąże, wraz z kilkoma innymi, równie istotnymi badaniami profilaktycznymi, w tym USG – piersi jednak powinny być… jednymi z pierwszych.