Kapsułowa garderoba to coraz popularniejszy temat w branży fashion. Zaczęło się od minimalizmu i zero waste. Zaczęliśmy zwracać uwagę, na to co szkodzi środowisku, a co jest dla niego naturalne. Dostrzegliśmy również, jakie wartości są w życiu najważniejsze.

 

Liczy się spokój wewnętrzny, kawa z przyjacielem czy pogłaskanie psa. Rzeczy stają się dla nas tylko narzędziem, a nie celem życia. Jeśli planujemy stworzyć uniwersalną i ponadczasową szafę, musimy się zastanowić czego tak naprawdę potrzebujemy. Dobrym rozwiązaniem na pewno będą czarne szpilki (zamszowane lub lakierowane). Dobrze będą wyglądać z każdą sukienką, kombinezonem czy garniturem. Nadadzą się na wielkie okazje, do klubu czy na randkę. Ważne żeby były dobrze wyprofilowane; miały wygodną, skórzaną wkładkę oraz stabilny obcas. Jeśli mamy problem z haluksami lub inne schorzenia ortopedyczne wybierzmy szpilki z szerokim noskiem.

 

Te z noskiem w szpic mogą trochę deformować stopę. Jeśli musimy często nosić szpilki, zainwestujmy w wygodne wkładki oraz ćwiczmy nogi. Gdzie kupić dobre czarne szpilki? Wszystko zależy od tego jaki budżet na nie przewidujemy. Jeśli lubimy mieć buty najwyższej jakości, zajrzyjmy do luksusowych butików. Obuwie marki Manolo Blahnik czy Christian Louboutin to klasyk i tradycja.Dostaniemy je od około dwóch tysięcy złotych wzwyż. W sklepach sieciowych również dostaniemy coś ciekawego.Warto zajrzeć do butików marek tj. Kazar czy Gino Rossi, które oferują dobrej jakości skórzane wyroby w przystępnych cenach. Dobry, klasyczny but pasuje do każdej torebki czy płaszcza.Nie musimy się martwić czy są modne, czy passe. Klasyk się zawsze obroni.