Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 9, 2022 in Nie tylko ubrania |

Rolety zewnętrzne – czy warto?

Wszyscy kochamy słońce, jednak czasami mamy go aż w nadmiarze. Jak sprawić, by wnętrze domu stało się dla nas prawdziwą oazą komfortu i dobrego samopoczucia? Podstawą jest optymalna temperatura, którą możesz utrzymać dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych. Czym jest to rozwiązanie i czy rzeczywiście warto z niego korzystać? Czym różnią się rolety zewnętrzne od wewnętrznych i czy warto postawić na rolety antywłamaniowe?

Rolety zewnętrzne – jakie maja zalety?

Rolety zewnętrzne są rozwiązaniem o wielu zaletach, które przemawiają za ich stosowaniem. Jedną z głównych korzyści, jakie daje ich montaż jest przede wszystkim łatwy i szybki sposób na skuteczną regulację ilości wpadającego do wnętrza światła. Rolety umożliwiają ochronę pomieszczenia przed zbyt niską bądź zbyt wysoką temperaturą, a do tego pozwalają na osiągnięcie sporych oszczędności na ogrzewaniu. Mówiąc o zaletach rolet, warto podkreślić także ich rolę w izolacji akustycznej. We wnętrzu zabezpieczonym roletami jest po prostu ciszej. W naszej ofercie znajdziesz także rolety antywłamaniowe, które oprócz wszystkich powyższych zalet mają jeszcze jedną, bardzo ważną – chronią nasz dobytek przed ewentualnym włamaniem. To zdecydowanie przemawia za zastosowaniem rolet w swoim wnętrzu.

Rolety antywłamaniowe – czy warto w nie zainwestować?

Rolety antywłamaniowe pod względem wizualnym w niczym nie różnią się od zwykłych rolet. Pancerz rolety jest bardzo solidny i trwały, dzięki czemu potencjalnemu włamywaczowi o wiele trudniej jest dostać się do wnętrza. Rolety zewnętrzne antywłamaniowe to z całą pewnością bardzo dobra inwestycja, która może stanowić idealne zabezpieczenie wnętrza domu. Jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo i pewność, antywłamaniowe rolety zapewnią Ci spokój, którego potrzebujesz.

Rolety podtynkowe i natynkowe – różnice

W naszej ofercie znajdują się rolety w kilku rodzajach. Najpopularniejsze z nich to rolety natynkowe i podtynkowe. Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami rolet są dość istotne. Rolety natynkowe stosuje się do nowo powstających budynków, ale także do budynków już istniejących. Ich największą zaletą jest fakt, że można je zamontować w każdej chwili, nie trzeba ich ujmować w projekcie domu. Montaż takiej rolety w żaden sposób nie ingeruje w stan budynku, a sama roleta montowana jest na elewacji budynku i na ramach okiennych. Cała roleta chowa się w skrzynce, która może mieć kształt okrągły, półokrągły bądź cięty pod kątem 45 stopni. Rolety podtynkowe natomiast są rozwiązaniem stosowanym przede wszystkim na etapie ocieplania budynków nowo powstających. Istnieje możliwość zamontowania ich w istniejących już budynkach, ale wówczas konieczne jest wprowadzenie zmian w nadprożu domu. Rolety podtynkowe są doskonałym sposobem na skuteczną izolację termiczną, a do tego chronią przed insektami. Pozwalają na spore oszczędności na ogrzewaniu, gdyż są bardzo szczelne. Zarówno rolety natynkowe, jak i podtynkowe to rozwiązania, które zdecydowanie podnoszą komfort mieszkańców.

Zamontowanie rolet zewnętrznych – jak się do tego zabrać?

Aby zrozumieć, w jaki sposób przebiega montaż rolety, warto najpierw poznać jej budowę. Nie jest ona zbyt skomplikowana. każda roleta składa się z trzech elementarnych części. Pierwszą z nich jest tzw. skrzynka, czyli ten element, w którym chowa się zwijana roleta. Dostępne są skrzynki w różnych wersjach kolorystycznych i różnych kształtach, z łatwością wybierzesz więc coś odpowiedniego dla siebie. Drugim elementem rolety jest jej pancerz, czyli część właściwa. Pancerz również dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Trzecią częścią rolety są prowadnice, czyli elementy, po których pancerz rolety zwija się do skrzynki. Montaż rolety będzie zależał od jej rodzaju. Jeśli mamy do czynienia z roletą natynkową, jej montaż będzie wymagał przymocowania do elewacji i ramy okiennej. Nieco bardziej skomplikowany jest montaż rolety podtynkowej, którą montuje się i zabudowuje już na etapie ocieplania domu. Tak czy inaczej, roleta będzie skuteczna tylko wtedy, gdy zostanie zamontowana w odpowiedni sposób. Jeżeli więc nie posiadasz doświadczenia w tej kwestii, powierz zadanie specjalistom, którzy szybko się z nim rozprawią.

Rolety zewnętrzne najwyższej jakości

Nasze rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych czy w każdym innym budynku. Ciekawą opcją dodatkową jest sterowanie zdalne, pozwalające na kontrolowanie pozycji rolety z dowolnego miejsca. Zdalne sterowanie to ogromna wygoda, a także ogromny krok naprzód, jeśli chodzi o nowoczesne technologie. Zakup rolet warto poprzedzić dokładnym zmierzeniem okien, wyborem odpowiedniej kolorystyki, która będzie pasowała do kolorów elewacji. To bardzo ważne aspekty, które będą miały wpływ na efekt wizualny. Jeśli wybierasz rolety podtynkowe, pamiętaj, że ten rodzaj rolet powinien być ujęty już w projekcie budynku. Jeśli postawisz na nasze rolety, zyskasz komfortową temperaturę we wnętrzu, a do tego większe poczucie bezpieczeństwa. Zapraszamy do sklepu!