Dużo mówi się o kawie w kontekście zdrowia. Jedni twierdzą, ze wypłukuje magnez i “wysusza” organizm, inni z kolei że zawiera mnóstwo antyoksydantów, przyspiesza metabolizm i jak najbardziej należy ją pić. Nie wszyscy wiedzą jednak, że kawa świetnie nadaje się jako kosmetyk do włosów.

Kawa dzięki swoim właściwościom świetnie stymuluje. A skoro działa od wewnątrz, jej dobroczynne właściwości warto wykorzystać również na zewnątrz. Włosy pielęgnowane kawą stają się lśniące i mocne, ponieważ kawa i zawarta w niej kofeina nałożona na włosy i skórę głowy znakomicie poprawia jej ukrwienie.

Aby zrobić ten ekologiczny i tani kosmetyk wystarczy odżywka do włosów jakiej używamy na co dzień, świeżo zaparzona kawa i odrobina ziaren kawy rozpuszczalnej. Skład można uzupełnić o łyżeczkę kakao. Tak przygotowaną miksturę należy nanieść umyte włosy i pozostawić na godzinę. Kawa zapewni nam piękny, lśniący, głęboki kolor włosów. Dzięki zawartej w kawie kofeinie skóra głowy będzie lepiej ukrwiona a co za tym idzie – więcej substancji odżywczych trafi do cebulek włosowych, co ograniczy wypadanie włosów. Dodatkowo kawa, kakao oraz odzywka do włosów stanowią piękną kompozycję zapachową.

Dlatego warto przygotować taki ekologiczny kosmetyk z kawy.