Wiele kobiet marzy obecnie o gęstych i długich rzęsach. Idealny efekt można zazwyczaj uzyskać przy pomocy sztucznych rzęs, jednak ich noszenie i nakładanie nie dla wszystkich jest wystarczająco komfortowe. Dlatego też znacznie lepiej jest sięgnąć po preparaty, które umożliwią uzyskanie pięknych naturalnych rzęs. Czym warto kierować się wybierając konkretny produkt?
Odżywki do rzęs mogą mieć różnego rodzaju substancje czynne.

 

Obecnie ranking odżywek do rzęs uwzględnia często wyłącznie naturalne produkty. Substancje takie jak olejek rycynowy, oliwa z oliwek i inne naturalnie pozyskane substancje rzadko bowiem powodują skutki uboczne. Sztucznie pozyskane składniki niejednokrotnie działają znacznie szybciej, jednak mogą powodować skutki uboczne. Dlatego też warto jest zwracać uwagę na to, co tak naprawdę zawiera dany preparat.
Oprócz olejów pozyskanych z roślin warto jest sprawdzić, czy dany preparat ma odpowiednie witaminy. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na zawartość witaminy E oraz B5. Obie one mają pozytywny wpływ na stan skóry i włosów, mogą więc również poprawić kondycję rzęs.