Sprzedawcy rzadko wskazują jakość i rodzaj skóry, z jakich wykonywana jest torebka, a jest to jednak najistotniejszym elementem przy jej wyborze. Na szczęście istnieją producenci, tacy jak Verostilo, którzy o tym mówią. Torebki od Verostilo pochodzą z miękkiej naturalnej skóry pozyskiwanej z „odpadów gastronomicznych”. Dlatego te torebki można nazwać również jako „zrównoważone” dla środowiska.

Jakość skóry ma decydujące znaczenie dla wyglądu i estetyki torebki, a także dla jej trwałości. To także dusza tego codziennego akcesorium. Ucieleśnia słynny wygląd skórzanej torebki, który zadecyduje o tym, czy Ci się spodoba, czy nie.

Liczy się przede wszystkim opinia kupującego i nie trzeba być znawcą galanterii skórzanej, aby dokonać wyboru. Musisz tylko wiedzieć, co lubisz lub czego chcesz.

Torebki z miękkiej skóry naturalnej od Verostilo

Jak więc wygląda dobry wybór torebki skórzanej i jakie są obecnie trendy, zwłaszcza wśród asortymentu wysokiej jakości?

Wielka różnorodność wyrobów skórzanych

Jest oczywiście dużo subiektywności w gustach i kolorach, które każdy z osobna preferuje, więc nie ma tu mowy o narzucaniu tego czy innego kryterium, ale raczej o sugerowaniu, proponowaniu lub pokazywaniu miłośnikom torebek, mężczyznom lub kobietom, ciekawych wykończeń skórzanych, które mają prawdziwie piękne walory. Za ciekawe przykłady można podać prostokątne torebki listonoszki, torebko-plecaki czy skórzane torebki typu koszyki.

Ponieważ wybór różnych skórzanych torebek jest ogromny, najlepsze wersje i modele nie zawsze są dobrze znane ogółowi społeczeństwa (a szkoda, bo są fascynujące). Rozmowa o tym jest zatem dobrym sposobem na pobudzenie ciekawości oraz na doskonalenie wiedzy o torbach przy następnym zakupie lub dyskusji na ten temat z przyjaciółmi.

Jakie są główne warianty skór na torby?

Różne skóry przeznaczone na torby można podzielić na trzy główne kategorie:

Pochodzenie zwierzęce

Jest to pierwsze główne rozróżnienie. Każde zwierzę ma skórę o szczególnych cechach i właściwościach:

  • elastyczność,
  • sztywność,
  • odporność,
  • wygląd skóry,
  • jej rzadkość czy powszechność.

Torebki włoskie są wykonywane ze skór bydlęcych.

Wykończenie skóry

Ostateczny wygląd tekstury jest bardzo ważny. Surowa skóra jest przygotowywana przez profesjonalistów, których know-how polega na wykorzystaniu tej bazy do nadania jej różnych aspektów dzięki tradycyjnym lub znacznie bardziej nowoczesnym technikom. Niektóre wysokiej jakości skóry naturalne są w niewielkim stopniu modyfikowane (tzw. „pełnoziarniste”), podczas gdy inne są mniej lub bardziej obrobione w celu uzyskania na przykład ziarnistej, żyłkowanej, strukturalnej, gładkiej lub drukowanej skóry.

Kolor skóry

Ponownie, jest to ważny punkt, ponieważ kolor sam w sobie jest ważnym kryterium, który oferuje wiele możliwości. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że torba jest postrzegana tylko w neutralnych kolorach (czerń, brąz lub camel), odcienie kolorów skórzanej torby są dziś bogate i nieskończone.

Te trzy podstawowe kryteria stanowią główne cechy różnych wyrobów skórzanych. Każda z tych cech generuje nieskończoną różnorodność.

Ciekawostki na temat mody na torebki – skórzane wykończenia w aktualnych trendach mody

Galanteria skórzana oferuje bardzo dużą liczbę różnych wykończeń do wyboru spośród toreb damskich i męskich według różnych kryteriów, takich jak: ostateczna cena torby, a tym samym poziom jakości, pożądany styl, jej możliwa wytrzymałość w zależności od zastosowania, klientela docelowa, pożądany efekt itp.

Torebki z miękkiej skóry naturalnej – trend ostatnich lat

Wielkim trendem ostatnich lat w zakresie toreb damskich jest elastyczna (lub miękka) skóra, która pozwala na bardzo współczesne płynne i graficzne linie.

Torebki od Verostilo uwypuklają te podejście i sposób robienia rzeczy, które kilka lat temu zrewolucjonizowały świat toreb, dając prawdziwy „lifting” współczesnej galanterii skórzanej.

Małe, sztywne, kwadratowe torebki – ten trend wypada z mody

Damska torebka jest teraz zdobiona bardziej zmysłowymi materiałami, które mogą plisować, zginać się, zakrzywiać wokół ciała, a tym samym ucieleśniać większą kreatywność w modelach, zarówno eleganckich, jak i modnych lub casual. Wśród nich są włoskie skóry, zamsz i nubuk, trochę skóry bydlęcej, jagnięcej czy cielęcej.

Małe i nudne sztywne skórzane torebki po prostu wychodzą już z mody.

Dostępne są w klasycznych odcieniach lub, przeciwnie, w różnych kolorach, z nadrukami gadów, tekstylnymi lub dzianinowymi, ziarnistymi lub żyłkowanymi, gładkimi i matowymi lub błyszczącymi, a nawet zamszowymi o aksamitnym wyglądzie – wybór jest szeroki.